Collectibles: dobrá investice nebo jen odpad?

První sbíratelná mánie se stala v 90. letech v Americe, a to byly měkké hračky Beanie Babies. Každé dítě a dospělý pak šli téměř cokoli, jen aby získali všechny novinky této řady. Lidé se často uchýlili k úplně šílenému chování (až do bojů v frontách), aby získali vzácnou sbírku zvířat. Mnoho z nich si tyto hračky zakoupilo dvakrát: jedna jako hračka pro své děti a druhá nebyla povolená v rukou dětí, udržovaných v dokonalém stavu, v naději, že v budoucnu budou stát něco, co byste mohli platit za vzdělání dětí Univerzita, která tyto hračky prodala léta později). V současné době můžete obejít všechny fronty a nakupovat online. Pokud nemáte dost peněz, můžete si půjčit online.
Zde jsou některé body, které je třeba vzít v úvahu při shromažďování koníček.

Vlastní postavení

Součástí problému s Beanie Babies jako investice je skutečnost, že nejsou nic jiného než hadrová a plná náplň. Ano, byly v té době neuvěřitelně populární, ale jejich hodnota, cena, je poměrně nízká. Máte-li důvod se domnívat, že je lidé z dlouhodobého hlediska ocení, je to způsob, jak investovat. Ale velmi pochybné. Protože se na stejný předmět neopakují skoky zájmu. O 20 let později se lidem nabídne něco zcela nového a staré hračky nebudou tak zajímavé jako něco nového.

Na druhou stranu, věci, které jsou již samy o sobě okamžitě považovány za cenné, jako původní umělecká díla slavného umělce nebo první vydání podepsané literárním géným doby, nadále časem vzrůstá.

Konečně, některé věci, které mají nízkou hodnotu ve vlastních rukou – například baseballové karty nebo první karty Pokémon, mohou být neuvěřitelnými investicemi.

Sběratelé basebalových karet, které udržovaly domy v dokonalé kartě s nováčkem Babe Ruth, ale nikdo nevěděl, jaké výšky by Ruth nepochybně příjemně překvapilo, kdyby poznali neuvěřitelnou hodnotu a cenu, kterou si kolektoři nyní zaplatí za tuto kartu. Je však důležité si uvědomit, že jiné karty neznámých hráčů, které vyšly ve stejné sérii, mohou stát velmi málo, prakticky nic. A tady nikdy předtím nevíte, co střílet.

Budoucí předpověď hodnoty

Složitá věc, jak sbírat jako investování, je, že vyžaduje, abyste se podíval do budoucnosti. Všechny tyto děti, které shromažďovaly baseballové karty v Americe ve třicátých letech minulého století (a komiksy v padesátých a šedesátých letech), jen stěží dokázaly předpokládat, že jednoho dne jejich týdenní vydání komiksu může stát stovky, tisíce dolarů a ještě více. . Jinak by je drželi v uzavřených krabicích.

Ale jeden z důvodů, proč tyto produkty nyní stojí tolik, je, že jen velmi málo lidí tyto věci udrželo v dokonalém stavu. Lze říci, že takové věci jsou nehodou, protože tyto věci nebyly vůbec vytvořeny pro skladování. A jsou téměř pryč. Oni si je pamatují všichni, ale prakticky neexistují: je to důvod k růstu ceny!

Je téměř nemožné vědět jistotu, že sběratelé ocení nejvíce v budoucnu, takže byste měli vždy držet svou sbírku ve vynikajícím stavu, obzvláště vzácné věci.

Téměř 100% záruka úspěchu je dobrá sbírka mincí a dalších sběratelských předmětů, které lidé dlouhodobě oceňují. Nezapomeňte však, že sbírky vyžadují úložný prostor a řádnou péči, některé věci jsou velmi citlivé na teplotu a vlhkost. Chcete-li se stát skutečným sběratelem, musíte se stát malým muzejním dělníkem!

Výsledek

Shromažďování by mělo být to, co děláte, protože to máte rádi, musíte opravdu milovat to, co kupujete. A co nakupovat bez omezení a v případě finančních problémů můžete využít rychlý úvěr online na 0% ve společnosti Viva Credit.

Nákup některých věcí, protože to budou investice, není jen urážkou ke sběratelským předmětům, je to špatná strategie, protože vždy ztratíte nadšených sběratelů a vždy ztratíte opravdu užitečné akvizice. Jen proto, že horší pochopit; protože je známo, že ti, kdo milují svou práci, se stávají skutečnými profesionály, s nimiž je těžké porovnávat.

Viva-Credit.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.