Na kvalitě záleží, ale jak ji v nepřeberné nabídce kávy poznat?

O tom, že v běžných supermarketech nemůžete očekávat extra kvalitní kávu, dnes již nikdo nepochybuje. I ve specializovaných prodejnách jsou ale často k dostání kávovinové směsi, které chutí ani vůní příliš nenadchnou. Kam zabrousit, chcete-li si na kávě opravdu pochutnat?

Vyhněte se nic neříkajícím směsím

Asi nejhorší káva, kterou můžete koupit, je směs. Obvykle se jedná o nekvalitní stará zrna roboty, doplněná menším množstvím arabiky, jejichž cílem je co nejnižší cena. Tedy cena vstupních surovin, ne ta konečná pro zákazníka. Chcete-li dostat opravdu kvalitní kávu, zaměřte se na tu jedno druhovou. K těm rozhodně nejlepším patří káva kolumbijská pocházející z plantáží ve vysokých Andách. Její předností je dokonalé aroma a příjemně oříšková příchuť. Lehký ovocný nádech pak dokáže nabídnout káva z Afriky a poměrně sladká je také káva kubánská. V té navíc při bližším zkoumání ucítíte i vůni cedrového dřeva. Ovšem k tomu nejlepšímu, co je svět kávy schopen nabídnout, patří jamajská káva Blue Mountain. Ta ale patří také k nejdražším. Jelikož se často napodobuje, ohlídejte si v případě její koupě na obalu certifikaci Jamajské komise kávového průmyslu. Chcete-li poznat opravdovou sílu kávy, zaměřte se na země původu jako Honduras, Madagaskar nebo Ugandu. Skvělé jsou samozřejmě také brazilské kávy s plnou chutí.

Pro kvalitní šálek kávy ale pouze excelentní zrna nestačí

Jestliže si dopřejete opravdu drahou jedno druhovou kávu a chcete si ji opravdu vychutnat, rozhodně byste měli dbát na čistotu vašeho kávovaru. Vodní kámen a další anorganické nečistoty totiž nejen zvýší spotřebu vašeho zařízení, ale také zkazí chuť vaší kávy. Používejte proto pravidelně k čištění vašeho přístroje ekologické odvápňovací prostředky. Máte-li doma kávovar s vodním filtrem, který dokáže z vody ve vašem kávovaru připravit dokonale lahodnou tekutinu, s níž se každý šálek kávy promění v procházku rajskou zahradou, nezapomeňte na pravidelnou výměnu filtru, který se zákonitě časem zanese. Jestliže dopřejete vašemu kávovaru dostatečnou péči a zároveň si dáte práci a investujete do vybraných zrnek kávy, bude vás od gurmánského zážitku dělit opravdu jen pouhé stisknutí tlačítka. Užijte si ho.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.