Namalujte si vlastní dekoraci do bytu

Přemýšlíte, čím vyzdobit svůj domov? Rádi malujete a chtěli byste si vyzdobit byt podle svých představ? Co takhle si zkusit vyzdobit svůj byt vlastnoručně namalovaným obrazem? Nejenže vytvoříte jedinečné dílo vlastní rukou, které se stane ozdobou vašeho interiéru, ale stěna vašeho obývacího pokoje navíc dostane nový rozměr.

Jaké barvy použít?

K malování obrazů lze dnes využít široké spektrum barev, z nichž každý druh barev se postará o jedinečné dílo. Zvolit můžete zcela běžné temperové barvy, které si jistě pamatujete ze školy. Jejich předností je nízká cena a dobré krycí schopnosti. Pokud toužíte po malování abstraktních motivů, pak budou skvělou volbou akvarelové barvy koh-i-noor, které se v současné době těší velké popularitě. Jejich nevýhodou jsou nižší krycí schopnosti.

Velice oblíbenými barvami jsou v současnosti také akrylové barvy. Akrylové barvy jsou voděodolné a lze s nimi malovat na téměř jakýkoliv podklad. Toužíte-li vytvořit mistrovské dílo, pak zvolte k tvorbě obrazu olejové barvy. Jejich výhodou je velice dlouhá životnost, ale je třeba myslet na to, že je třeba pracovat s rozpouštědly.

Jaké výtvarné potřeby budete potřebovat?

Před samotným malováním je nutné si pořídit také kvalitní výtvarné potřeby. Chybět by vám neměly zejména štětce na malování obrazů, paleta, kalíšek na vodu a malířské plátno. Malířská plátna jsou běžně prodávána v několika velikostech, takže si můžete zvolit velikost přesně podle svého uvážení. Obraz tak může být dominantou stěny vašeho obývacího pokoje, či sloužit pouze jako doplněk. Nakonec třeba se vám malování obrazu natolik zalíbí, že nezůstanete pouze u jednoho.

Pokud si na vlastní obraz netroufáte, pak můžete vyzkoušet malování podle čísel, vyškrabávací obrázky, či si můžete pořídit malířské plátno s předtiskem. Tyto způsoby malování zvládne opravdu každý. Ideální pomůckou pro malování, kterou jistě oceníte, je také malířský stojan ateliérový. Malířský stojan vám poslouží nejen při tvorbě a schnutí barev na obrazu, ale stane se také skvělým interiérovým prvkem.

Výtvarné potřeby najdete v internetovém obchodě a kamenné prodejně Kreativ – Výtvarné potřeby e shop.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.