Kvalitní hračky pro děti předškolního věku

Mateřské školky, dětská centra a další předškolní zařízení potřebují svoje prostory vybavit skutečně hodnotnými pomůckami k rozvíjení smyslů a celé osobnosti dítěte. Hračky pro speciální zařízení plní nejen funkci zábavnou, ale i poučnou a výchovnou. Malí návštěvníci by měli mít prostor vybrat si z pestré a vjemově rozličné škály vybavení. Rozdílné přístupy a metody vzdělávání se jistě promítnou do vybavení konkrétního dětského prostoru. Nedílnou součástí každého centra bývají zcela určitě didaktické hračky. Proč jsou tak oblíbené? A čím si mohou získat i vás?

Didaktické hračky

anatomieO co vlastně jde? Didaktický znamená vyučující, naučný. Proto speciální hračky nesoucí tento název mají posloužit k učení se hrou. Didaktické hračky nabízí širokou škálu využití. Rozvíjí jednotlivé smysly, jemnou i hrubší motoriku. Existují také varianty propojující výuku jednotlivých dovedností s učením se cizímu jazyku. Cílem takových pomůcek je přirozeným způsobem rozvíjet schopnosti a osobnost dítěte.

Typy didaktických hraček

Díky didaktickým hračkám se děti učí poznávat tvary, barvy, vzory, čísla i písmena. Zábavnou formou mohou cvičit odhad, šikovnost rukou a prstíků, logické myšlení.

stodolaK poznávání barev a tvarů se hodí skládací mozaiky, domečky s různými otvůrky. Pro rozvoj logického myšlení slouží hračky se zámky a nasouvacími předměty různých profilů. K výuce jazyků se používají nástěnky s písmeny, naučné desky o počasí, ročních dobách a čase, mapy. Balanční hračky a labyrinty zase dobře procvičí zručnost. Mezi zvláštní kategorii didaktických hraček se řadí edukační pomůcky. Tyto učí děti různým vědomostem. Při skládání puzzle sestavují lidské tělo, procvičují správné pokládání ciferníku hodin nebo zkoumají jednotlivé kontinenty na mapě světa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.